gtfs.pro
Search
Search
Map
News & Updates
Transport API
Sign In
Home
News & Updates
Contact us
Home
France
Hauts-de-France
Oise
Compiègne - Routes
Location
49.418, 2.826
Local time
05:59:33
Timezone
Europe/Paris
DST started
31 Mar 2024 (Forward 1 hour)
DST ends
27 Oct 2024 (Back 1 hour)
Buses
1
Gare - Hôpital
2
Clairoix Centre - Centre Comercial Jaux-Venette
3
Ferdinand De Lesseps - Bellicart
4
Gare - Bois de Plaisance
5
Gare - Hôpital
6
Gare - Bois de Plaisance
13
Compiegne-ST Vaast DE Longmont
14
Jonquieres-Compiegne
15
Saint Jean AUX Bois-Compiegne
16
Choisy AU BAC-Compiegne
17
Jaux-Compiegne
18
Lachelle-Compiegne
19
Janville-Compiegne
101
Compiègne - Saint Jean aux Bois
103
Compiègne - Saint Sauveur
105
Compiègne - Verberie
106
Compiègne - Choisy au Bac
107
Compiègne - Jonquières
109
Compiègne - Janville
112
Compiègne - Verberie
113
Compiègne - Lachelle
602
Ligne 602
641
Senlis<>Compiegne
650
Ligne 650
651
Ligne 651
652
Ligne 652
653
Ligne 653
654
Ligne 654
655
Ligne 655
656
Ligne 656
657
Ligne 657
658
Ligne 658
659
Ligne 659
660
Ligne 660
661
Ligne 661
662
Ligne 662
663
Ligne 663
664
Ligne 664
665
Ligne 665
667
Ligne 667
668
Ligne 668
669
Ligne 669
681
Ligne 681
6302
Ligne 6302
6303
Ligne 6303
6306
Ligne 6306
6311
Ligne 6311
6312
Ligne 6312
6319
Ligne 6319
6321
Ligne 6321
6322
Ligne 6322
6323
Ligne 6323
6324
Ligne 6324
6327
Ligne 6327
6334
Ligne 6334
6804
Ligne 6804
6811
Ligne 6811
CARS CREIL - ST QUENTIN (cars)
ARC Express
Compiègne - Verberie
D1
Multiplexe - Bellicart
D2
Multiplexe - Bellicart
Nav EP
Navette Epide
Navette HM
Navette Hauts de Margny
Sco BAC
Collège Ferdinand Bac - Choisy au Bac
Sco DEB1
Collège Claude Debussy - Lacroix Saint Ouen
Sco DEB2
Collège Claude Debussy - Janville
Sco DEB 3
Collège Claude Debussy - Jonquières
Sco DEB 4
Collège Claude Debussy - Margny Lès Compiègnes
Sco DEN
Collège Gaëtan Denain
Sco JV
Collège Jules Verne - Saint Sauveur
Sco LYC
Lycées de Compiègne
TAD101
Compiègne - Saint Jean aux Bois
TAD103
Compiègne - Saint Sauveur
TAD 107
Compiègne - Jonquières
TAD 109
Compiègne - Janville
Rail Services
Amiens-Compiègne
Paris-compiègne-St quentin-Maubeuge-Cambrai
C13
Paris Nord - Compiègne
C14
Compiègne Paris
K13
Paris Nord - Maubeuge - Cambrai
K14
Paris Nord - Saint-Quentin
P14
Saint-Quentin - Compiègne
P23
Amiens - Compiègne
Stops
1
...
3
4
5
6
7
8
Les Jardins Familaux
5
LES Longues Rayes
14
Les Lycées
103 105 106 107 109 112 TAD-107
Les Nymphes
6
Les Tartres
107 Sco-DEB1
LES Tartres
17
Les Tartres
Sco-DEB1
Libération
6
Libération
6
Liberté
103 Sco-JV TAD103
Linieres
16
Linières
106 Sco-BAC Sco-DEB2
Longueil-Annel
P14
Longueil-Annel - Annel
6306 6321
Longueil-Annel - Barrière
668 6306 6321 6334
Longueil-Annel - RD 1032
667 668 6321 6334
Longueil-Annel - Rue des écoles
6306 6321 6334
Longueil-Sainte-Marie
C13 C14 K14 P14
Longueil-Sainte-Marie - Autoroute A1 Paris-Oise
669
Longueil-Sainte-Marie - Bailly
660 661 6310 6322 6847
Longueil-Sainte-Marie - Bailly rue du grand ferré
661 6322
Longueil-Sainte-Marie - Bois d'Ageux
6310 6322 6847
Longueil-Sainte-Marie - Eglise
6310
Longueil-Sainte-Marie - L'orméon
6310 6322 6847
Longueil-Sainte-Marie - La gare
661 6310 6847
Longueil-Sainte-Marie - La ruellette
661 6310 6322 6847
Longueil-Sainte-Marie - Les ruminées
661 6310 6322
Longueil-Sainte-Marie - Mairie-Ecole
660 661 6310 6322 6847
Longueil-Sainte-Marie - Port Salut
6310 6847
Longueil-Sainte-Marie - Rucourt
661 6310 6322
Lotissement du Moulin
6
Lycée M. Grenet
101 112
Lycée Mireille Grenet
101 103 105 106 107 109 112 TAD-107
Lycée P. D'Ailly
101 106 109 112
Lycée Pierre d'Ailly
113
Mabonnerie
13
Mabonnerie
103 Sco-JV TAD103
Machemont - Bas du Cavan
664 681
Machemont - Centre
6306 6824
Machemont - Place de la fontaine
6306
Machemont - Pont du Matz
664 681 6306
Magenta
1 2 6 D1
Mairie
105 112 ARC-Express
Mairie
103 105 107 Sco-DEB1 TAD103
Mairie
105 112 Sco-ARA
Mairie
Sco-ARA
Mairie
19
Mairie DE Lacroix
13
Mairie de Margny
2 4 D2
Mairie de Margny
2 4 D2
Mairie de Venette
4
Maison de l'Europe
1
Malassise
15
Marest-SUR-Matz - Cantine
6832
Marest-SUR-Matz - Ecole
6306 6334 6832
Marest-SUR-Matz - Mairie
664
Marest-SUR-Matz - Rue de la place
664 681 6306
Mareui-LA-Motte - Centre école
664 675 6303
Mareuil-LA-Motte - Centre abri
664 675 6303
Mareuil-LA-Motte - Rue St Claude
664 675 6303
Margny - Collège Debussy
2
Margny - Collège Debussy
2
Margny - Rue de Beauvais
107 Sco-DEB1 TAD-107
Margny - Rue de Beauvais
Sco-DEB1 TAD-107
Margny de Gaulle
4 D2
Margny de Gaulle
4 D2
Margny-LÈS-Compiègne - Collège Claude Debussy
6311 6312
Margny-LÈS-Compiègne - Mairie
668 6321
Margny-LES-Compiegne - République
668 6321
Margny-LÈS-Compiègne - Stade Roland Dubois
6321
Margny-SUR-Matz - Bourmont
655 675 6303
Margny-SUR-Matz - City Stade
654 655 681 6303 6334 6804
Marqueglise - Ecole
654 655 681 6303 6334 6804
Marqueglise - Gare
655 6303
Marronniers
16
Marronniers
3
Marronniers
106 Sco-BAC
Matra Lecuru
14
Maubon
16
Melicocq - Centre
664 681 6306 6334
Melicocq - La hutte
664 681 6306
Melicocq - Petit Mélicocq
664 681 6306
Mercières
1 5
Mercières
5 D1
Mercières (sensabis L1)
1
Mercières aux Bois
Sco-JV
Mercières Aux Bois
Sco-JV
Mercure
5
Monchy-Humières - Mairie
663 6303 6334 6811
Monchy-Humieres - Place du château
6811
Monchy-Humieres - Poste
6811
Monchy-Humières - Rue de Braisnes
663 6303 6334 6811
Monchy-Humières - Rue Vaubrun
663 6303
Monnet
2 4
Monnet
2 4
Montmacq - Centre
6306 6321 6334
Montmacq - Rue Charles Caille centre
665
Montmacq - Rue Charles Caille cimetière
665
Montmartin - Centre
663 6301 6838
Montplaisir
Sco-DEB-3
1
...
3
4
5
6
7
8
Current local time in Compiegne (Europe/Paris):
2024-07-01 05:59:33
Directions
Stations
Lines