gtfs.pro
Search
Search
Map
News & Updates
Transport API
Sign In
Home
News & Updates
Contact us
Home
France
Hauts-de-France
Oise
Compiègne - Routes
Location
49.418, 2.826
Local time
07:02:35
Timezone
Europe/Paris
DST started
31 Mar 2024 (Forward 1 hour)
DST ends
27 Oct 2024 (Back 1 hour)
Buses
1
Gare - Hôpital
2
Clairoix Centre - Centre Comercial Jaux-Venette
3
Ferdinand De Lesseps - Bellicart
4
Gare - Bois de Plaisance
5
Gare - Hôpital
6
Gare - Bois de Plaisance
13
Compiegne-ST Vaast DE Longmont
14
Jonquieres-Compiegne
15
Saint Jean AUX Bois-Compiegne
16
Choisy AU BAC-Compiegne
17
Jaux-Compiegne
18
Lachelle-Compiegne
19
Janville-Compiegne
101
Compiègne - Saint Jean aux Bois
103
Compiègne - Saint Sauveur
105
Compiègne - Verberie
106
Compiègne - Choisy au Bac
107
Compiègne - Jonquières
109
Compiègne - Janville
112
Compiègne - Verberie
113
Compiègne - Lachelle
602
Ligne 602
641
Senlis<>Compiegne
650
Ligne 650
651
Ligne 651
652
Ligne 652
653
Ligne 653
654
Ligne 654
655
Ligne 655
656
Ligne 656
657
Ligne 657
658
Ligne 658
659
Ligne 659
660
Ligne 660
661
Ligne 661
662
Ligne 662
663
Ligne 663
664
Ligne 664
665
Ligne 665
667
Ligne 667
668
Ligne 668
669
Ligne 669
681
Ligne 681
6302
Ligne 6302
6303
Ligne 6303
6306
Ligne 6306
6311
Ligne 6311
6312
Ligne 6312
6319
Ligne 6319
6321
Ligne 6321
6322
Ligne 6322
6323
Ligne 6323
6324
Ligne 6324
6327
Ligne 6327
6334
Ligne 6334
6804
Ligne 6804
6811
Ligne 6811
CARS CREIL - ST QUENTIN (cars)
ARC Express
Compiègne - Verberie
D1
Multiplexe - Bellicart
D2
Multiplexe - Bellicart
Nav EP
Navette Epide
Navette HM
Navette Hauts de Margny
Sco BAC
Collège Ferdinand Bac - Choisy au Bac
Sco DEB1
Collège Claude Debussy - Lacroix Saint Ouen
Sco DEB2
Collège Claude Debussy - Janville
Sco DEB 3
Collège Claude Debussy - Jonquières
Sco DEB 4
Collège Claude Debussy - Margny Lès Compiègnes
Sco DEN
Collège Gaëtan Denain
Sco JV
Collège Jules Verne - Saint Sauveur
Sco LYC
Lycées de Compiègne
TAD101
Compiègne - Saint Jean aux Bois
TAD103
Compiègne - Saint Sauveur
TAD 107
Compiègne - Jonquières
TAD 109
Compiègne - Janville
Rail Services
Amiens-Compiègne
Paris-compiègne-St quentin-Maubeuge-Cambrai
C13
Paris Nord - Compiègne
C14
Compiègne Paris
K13
Paris Nord - Maubeuge - Cambrai
K14
Paris Nord - Saint-Quentin
P14
Saint-Quentin - Compiègne
P23
Amiens - Compiègne
Stops
1
2
3
4
5
6
...
8
Grande-Bretagne
6
Grandfresnoy - Croix Blanche
660 661 6301 6322
Grandfresnoy - Mairie
660 661 6301 6322 6343
Grandfresnoy - R. de Chevrières
660 661 6301 6322
Grandfresnoy - Rue de Sacy
6301
Grandfresnoy Mairie
638
Grandfresnoy Rue de Chevrières
638
Guy Deniélou
1 2 3 5 6 D1
Guy Deniélou
1 2 3 5 6 D1
Gymnase
4 D2
Gymnase
4 D2
Hameau DE Mercieres
13
Harlay
3
Hauts de Margny
Navette-HM
Hauts de Venette
4
Hauts de Venette
4
Hemevillers - Bellevue
6301
Hemevillers - Centre
663 6301 6838
Hemevillers - Ecole
6838
Hemevillers - Scolaire Warnavillers
6301
Hippolyte Bottier
3 D1 D2
Hippolyte Bottier
3 D1 D2
Hôpital
3 5 D1
Hôpital
1 3 5
Hopital
13 14 15 16 17 18 19
Hôpital de jour
3
Hôpital de jour
3
ILE Jean Lenoble
19
J. Cugnot
3
J. Cugnot
3
J. Cugnot
D1
Jacques Monod
1 2 D1
Jacques Monod
1 2 D1
Janville
109 Sco-DEB2 TAD-109
Janville - Janville
668 6321
Jaures
13
Jaurès
Sco-ARA
Jaurès
105 112 Sco-ARA
Jaux
C14 K14
Jaux - Dienval
661
Jaux - Place
661
Jaux - Rue des grignons
661
Jean l'Huillier
1
Jean l'Huillier
1
Jean Monnet
5
Jeanne d'Arc
2
Jeanne d'Arc
2
Jonquières - Boucquy
659
Jonquières - Eglise
661
Justice
2 D1
Justice
2 D1
L'écharde
3
L'écharde
3 D1 D2
L'Echarde
Sco-BAC
LA Breviere
15
LA Bruyere
14
LA Croix Lycée C. De Gaulle
103 106 107 109 TAD-107
LA Croix Lycée Ch. de Gaulle
5
LA Croix-Saint-Ouen - Longues Rayes
ARC-Express
LA Croix-Saint-Ouen - Longues Rayes
ARC-Express
LA Croix-Saint-Ouen - Matra
ARC-Express
LA Croix-Saint-Ouen - Parc Tertiaire
ARC-Express
LA Croix-Saint-Ouen - Parc Tertiaire
ARC-Express
LA Faisanderie
15
La Planchette
2
La Planchette
2
La Poste
4 D2
La Poste
4 D2
La Venerie
1
La Venerie
1 2
La Venerie (L2)
2
LA-Croix-Saint-Ouen - Matra
ARC-Express
Laboratoire
2
Laboratoire
2
Lachelle - Place
662 663
Lacroix-Saint-Ouen - Collège Jules Verne
6310
Lacroix-Saint-Ouen Centre
641
Lacroix-Saint-Ouen Le Bac
641
Lacroix-Saint-Ouen Nord
641
Le Bac
103 105 107 Sco-DEB1 TAD103
LE Bac
14
LE Fayel - Centre
661 6301 6322 6825
LE Francport - Château
106 Sco-BAC
LE Francport - Escafette
106 Sco-BAC
LE Francport - Pont
106 Sco-BAC
LE Francport - Rue Victor Hugo
106 Sco-BAC
LE Francport Chateaux
16
LE Francport Pont
16
LE Francport Rue Victor Hugo
106 Sco-BAC
Le Larris
105 Sco-ARA
Le Larris
105 Sco-ARA
LE Meux - Centre
661
Le Meux - La Croix-Saint-Ouen
C14 K14 P14
LE Plessis-Brion - Ecole
665 6306 6321 6334
LE Plessis-Brion - Place Bobigny
665
LEO Delibes
16
Léo Delibes
106 Sco-BAC Sco-DEB2
Les Clos Blancs
107 Sco-JV
Les Jardins
3
Les Jardins
3
1
2
3
4
5
6
...
8
Current local time in Compiegne (Europe/Paris):
2024-07-01 07:02:35
Directions
Stations
Lines