gtfs.pro
Search
Search
Map
News & Updates
Transport API
Sign In
Home
News & Updates
Contact us
Home
France
Hauts-de-France
Oise
Compiègne - Routes
Location
49.418, 2.826
Local time
06:46:14
Timezone
Europe/Paris
DST started
31 Mar 2024 (Forward 1 hour)
DST ends
27 Oct 2024 (Back 1 hour)
Buses
1
Gare - Hôpital
2
Clairoix Centre - Centre Comercial Jaux-Venette
3
Ferdinand De Lesseps - Bellicart
4
Gare - Bois de Plaisance
5
Gare - Hôpital
6
Gare - Bois de Plaisance
13
Compiegne-ST Vaast DE Longmont
14
Jonquieres-Compiegne
15
Saint Jean AUX Bois-Compiegne
16
Choisy AU BAC-Compiegne
17
Jaux-Compiegne
18
Lachelle-Compiegne
19
Janville-Compiegne
101
Compiègne - Saint Jean aux Bois
103
Compiègne - Saint Sauveur
105
Compiègne - Verberie
106
Compiègne - Choisy au Bac
107
Compiègne - Jonquières
109
Compiègne - Janville
112
Compiègne - Verberie
113
Compiègne - Lachelle
602
Ligne 602
641
Senlis<>Compiegne
650
Ligne 650
651
Ligne 651
652
Ligne 652
653
Ligne 653
654
Ligne 654
655
Ligne 655
656
Ligne 656
657
Ligne 657
658
Ligne 658
659
Ligne 659
660
Ligne 660
661
Ligne 661
662
Ligne 662
663
Ligne 663
664
Ligne 664
665
Ligne 665
667
Ligne 667
668
Ligne 668
669
Ligne 669
681
Ligne 681
6302
Ligne 6302
6303
Ligne 6303
6306
Ligne 6306
6311
Ligne 6311
6312
Ligne 6312
6319
Ligne 6319
6321
Ligne 6321
6322
Ligne 6322
6323
Ligne 6323
6324
Ligne 6324
6327
Ligne 6327
6334
Ligne 6334
6804
Ligne 6804
6811
Ligne 6811
CARS CREIL - ST QUENTIN (cars)
ARC Express
Compiègne - Verberie
D1
Multiplexe - Bellicart
D2
Multiplexe - Bellicart
Nav EP
Navette Epide
Navette HM
Navette Hauts de Margny
Sco BAC
Collège Ferdinand Bac - Choisy au Bac
Sco DEB1
Collège Claude Debussy - Lacroix Saint Ouen
Sco DEB2
Collège Claude Debussy - Janville
Sco DEB 3
Collège Claude Debussy - Jonquières
Sco DEB 4
Collège Claude Debussy - Margny Lès Compiègnes
Sco DEN
Collège Gaëtan Denain
Sco JV
Collège Jules Verne - Saint Sauveur
Sco LYC
Lycées de Compiègne
TAD101
Compiègne - Saint Jean aux Bois
TAD103
Compiègne - Saint Sauveur
TAD 107
Compiègne - Jonquières
TAD 109
Compiègne - Janville
Rail Services
Amiens-Compiègne
Paris-compiègne-St quentin-Maubeuge-Cambrai
C13
Paris Nord - Compiègne
C14
Compiègne Paris
K13
Paris Nord - Maubeuge - Cambrai
K14
Paris Nord - Saint-Quentin
P14
Saint-Quentin - Compiègne
P23
Amiens - Compiègne
Stops
1
2
3
4
5
...
8
Compiègne, Compiègne Sud (Verberie Parking Pl)
FlixBus
Coudun - Ecole
6827
Coudun - Rue Notre Dame
6827
Coudun - Rue Saint Hilaire
654 655 6311
Coudun - Salle des fêtes
654 655 6311
Couloisy - Collège Louis Bouland
650 651 6302 6319 6828
Couloisy - Ecole Le Tilleul
6302 6828
Couloisy - Mairie
650 651 6302 6334
Croisette
14 17
Croisette
107 Sco-JV TAD-107
Croix-Rouge
5
Croix-Rouge
5
Cuise La Motte - La Chesnoye maison française
656
Cuise-LA-Motte - Genancourt
6302 6319 6325
Cuise-LA-Motte - La motte
650 651 6319 6334
Cuise-LA-Motte - Mairie
650 651 6302 6319 6325
Cuise-LA-Motte - Pont chevalier
650 651 6302
Curie
105 112 Sco-ARA
Curie
13
Curie
Sco-ARA
De Lattre de Tassigny
2 6 D1
De Lattre de Tassigny
2 6 D1
Debuire
112 Sco-ARA
Delaidde
5
Delaidde
5
Dienval
107 Sco-DEB1 TAD-107
Dienval
107 Sco-DEB1 TAD-107
Dienval
17
Dizocourt
107 Sco-DEB1
Dizocourt
17
Dizocourt
107 Sco-DEB1
Docteur Calmette
3
Docteur Calmette
3
Docteur Guerin
3
Docteur Guerin
3
Domeliers
3 D1
E. Rostand
2 5 D1
E. Rostand
2 5 D1
Ecole
Sco-DEB1
Ecole St Germain
3
Ecole St Germain
3
Église
105 112 ARC-Express
Eglise
13
Eglise
103 105 Sco-JV TAD103
Eglise St Germain
5 D1
Eglise St Germain
5
Elincourt-STE-Marguerite - Place
655 664 681 6303
Elincourt-STE-Marguerite - Rue des fontaines
6832
Elincourt-STE-Marguerite - Rue du crotois
6832
Elincourt-STE-Marguerite - Rue du maréchal Leclerc
664
Epide
Nav-EP
Estrées-Saint-Denis
P23
Estrees-Saint-Denis - Av. de Picardie
659 682 6301 6343 6356
Estrees-Saint-Denis - Cimetière
659 662
Estrees-Saint-Denis - Collège Abel Didelet
6301 6343
Estrees-Saint-Denis - Gare
659
Estrees-Saint-Denis - Lycée St Joseph de Cluny
6356
Estrees-Saint-Denis - Rue Boullenger
6301
Estrees-Saint-Denis - Solette
659
Etats-Unis
1
Etats-Unis
1
Eugenie
15
Faubourg Saint Pierre
15
Ferdinand de Lesseps
3
Ferdinand de Lesseps
3
Foyer Edith Piaf
2
Foyer Edith Piaf
2
Francières - Centre
663 6301 6343 6838
Francières - Ecole
6301 6838
Francières - Fresnel
663 6301 6838
Francières - Sucrerie
663 6301 6838
Gambetta
5
Gambetta
5
Gambetta
D1
Gare
13 14 15 16 17 18 19
Gare - Quai Urbain
1 2 3 4 5 6 D1 D2
Gare de Chevrières
Paris-compiègne-St-quentin-Maubeuge-Cambrai
Gare de Compiègne
Gare de Estrées-Saint-Denis
Amiens-Compiègne
Gare de Jaux
Paris-compiègne-St-quentin-Maubeuge-Cambrai
Gare de Le Meux - La Croix-Saint-Ouen
Paris-compiègne-St-quentin-Maubeuge-Cambrai
Gare de Longueil-Sainte-Marie
Paris-compiègne-St-quentin-Maubeuge-Cambrai
Gare de Ribécourt
Gare de Thourotte
Gare Routière
101 103 105 106 107 109 ARC-Express Nav-EP Navette-HM TAD-107 TAD-109 TAD101 TAD103
Général Weygand
2 6 D1
Général Weygand
2 6 D1
Gilocourt - R. Sallez
656 657
Gilocourt - Rue des peupliers
656
Gilocourt - Rue du lavoir
656 657
Giraumont - 37-40 Rue Notre Dame
654 655 6311
Giraumont - Rue copeau
654 655 6311 6827
Giraumont - Rue des barres
654 655 6306
Giraumont - Rue Paul Plonquet
654 655 6306 6827
Glacière
2 D1
Glacière
2 D1
Gournay-SUR-Aronde - Ecole
6303 6839
Gournay-SUR-Aronde - Mairie
6301 6303 6839
Gournay-SUR-Aronde - Place
663 6303 6334
Grande-Bretagne
6
1
2
3
4
5
...
8
Current local time in Compiegne (Europe/Paris):
2024-07-01 06:46:14
Directions
Stations
Lines