gtfs.pro
Search
Search
Map
News & Updates
Transport API
Sign In
Home
News & Updates
Contact us
Home
France
Nouvelle-Aquitaine
Charente-Maritime
Saintes - Routes
Location
45.747, -0.635
Local time
06:17:13
Timezone
Europe/Paris
DST started
31 Mar 2024 (Forward 1 hour)
DST ends
27 Oct 2024 (Back 1 hour)
Buses
0008
Marennes-Hiers-Brouages - Saintes
0012
Royan - Saintes
0013
Rochefort - Saintes
251
251-5 : Rennes - Suco
262
064a : Tours - Barcelona Aller+064b
262
064a : Tours - Barcelona Aller+064b
262
264 : Paris - Bordeaux - Murcia
262
268 : Rennes - Barcelona - Murcia
281
281-1 : Paris - Arcos
281
281-1 : Paris - Arcos
281
281-2 : Paris - Povoa Varzim
281
281-2 : Paris - Povoa Varzim
290
290 : Paris - Porto Aller
290
290 : Paris - Porto Aller
300
300-1: Paris - Lourosa Porto
320
320-1 : Paris - Lisbonne
320
320-1 : Paris - Lisbonne
330
330-1 : Paris - Faro
340
340 : Luxembourg - Suco
2538
Saintes - ST-Jean-D'Angely
2929
Saintes - Pons
3011
Siecq - Saintes
3015
ST-Aigulin - Montguyon - Saintes
3016
Saintes - Lorignac
A
Ligne A
B
Ligne B
BlaBlaCar Bus
La Rochelle > Rochefort > Saintes > Bordeaux Halte routière de Paludate > Périgueux > Clermont-Ferrand > Lyon - Perrache Bus Station > Saint-Etienne
BlaBlaCar Bus
La Rochelle > Rochefort > Saintes > Bordeaux Halte routière de Paludate > Périgueux > Clermont-Ferrand > Saint-Etienne > Lyon - Perrache Bus station > Annecy
BlaBlaCar Bus
Paris - Bercy Seine > Paris South - Massy-Palaiseau > Poitiers > Saintes > Bordeaux Halte routière de Paludate > Biscarrosse > Mimizan > Moliets-et-Maa > Vieux-Boucau-les Bains > Capbreton - Hossegor > Labenne > Ondres > Tarnos
C
Ligne C
C+
Ligne C+
D17
17. Niort - Saintes - Royan
FlixBus
Arcos - A. Serrano - Paris - Dortmund
FlixBus N746
Lyon - Bordeaux- La Rochelle
FlixBus N1132
Almeria - Zaragoza - Paris
FlixBus N1153
Arcos - Hub - Paris - Dortmund
FlixBus N1703
Bordeaux - Paris
L01
Ligne Rural 1
L02
Ligne Rural 2
L03
Ligne Rural 3
L04
Ligne Rural 4
L05
Ligne Rural 5
L06
Ligne Rural 6
L07
Ligne Rural 7
L08
Ligne Rural 8
L09
Ligne Rural 9
L10
Ligne Rural 10
L11
Ligne Rural 11
L12
Ligne Rural 12
L13
Ligne Rural 13
L14
Ligne Rural 14
L15
Ligne Rural 15
L16
Ligne Rural 16
L17
Ligne Rural 17
L18
Ligne Rural 18
L19
Ligne Rural 19
L20
Ligne Rural 20
N1153
Arcos - Hub - Paris - Dortmund
NAV AGRIPPA
Navette Pôle Agrippa
NAV QUINET
Navette Pôle Quinet
Rail Services
591A
Nantes - Bordeaux
La Rochelle Porte Dauphine-Angoulême
La Rochelle-Bordeaux
La Rochelle-Saintes
Royan-Angoulême
Royan-Saintes-Bordeaux
D15
15. La Rochelle - Rochefort - Saintes - Bordeaux
L15
15. La Rochelle - Rochefort - Saintes - Bordeaux
L16
16. Royan - Saintes - Angoulême
L17
17. Niort - Saintes - Royan
Niort-Royan
Stops
1
...
2
3
4
5
6
Mairie de Vénérand
2538
Maison Blanche
L14
Malakoff
C C+
Malakoff
C C+
Massiou
C
Mongré
L19
Monnet
C C+
Monnet
C C+
Monnet
C C+
Montmouton
L14
Montmouton
L14 L16
Montpensé
L16
Montpensé
L16
Montplaisir
C+ L01
Montplaisir
C+ L01
Monument aux Morts
L12
Monument aux Morts
L12 L13
Moulin de Brandet
L02
Moulin de Brandet
L02
Moulin de Cheyron
L05
Moulin de Cheyron
L05
Moulin de Diet
2929
Moulin de diet
L05 L06
Moulin de diet
L06
Moulin de la Truie CRF D137
L19
Moulin de Razé
L19
Moulin de Razé
L19
Msa
B
Msa
B
Narcejac
L03
Narcejac
L03
Narcejac
L03
Nivelles
C C+
Nivelles
C C+
Notre-Dame
B NAV-AGRIPPA NAV-QUINET
Notre-Dame
B NAV-AGRIPPA NAV-QUINET
Orlac
L11
Orlac
L11
P. du Pré St. Jean
L11
P. du Pré St. Jean
L11
P.H. Simon
A
P.H. Simon
A
Paban
L06
Paban
L06
Pasteur
B
Pasteur
B
Pérat
A C C+
Pérat
A C C+
PES Mairie de Pessines
0012
Pharmacie
L05 L06
Pharmacie
L06
PIS Place des Halles
0012
Place du Maine
L01
Port Hublé Haut
L11
Port Hublé Haut
L09 L11
Port la Pierre
L18
Port la Pierre
L18
Port Larousselle
L03
Port Larousselle
L03
Poste
A B C
Poste
A B C
PRE Eglise de Preguillac
2929 3015 3016
PRE Les Olliveaux
3015 3016
PRE Poitevinière
2929 3015 3016
Préan
L03
Préan
L03
Préan
L03
Provence
L01
Provence
L01
Rabannières
A
Rabannières
A
Rabelais
C+ L01
Rabelais
C+ L01
Récluse
C+ L01
Récluse
C C+ L01
Recouvrance
B
Recouvrance
B
Reverseaux
A
Reverseaux
A
Richelieu
B
Richelieu
B
Route de Beillant
L08
Route de Beillant
L08
Route du Puy Gibaud
L16
Route du Puy Gibaud
L16
Rue de l'Avenir
L15
Rue des Chênes
L16 L17
Rue des Genêts
L16 L17
Rulon D137
L19
Saint Maurice
B L01
Saint Sorlin
B L01
Sainte Claire
A C C+
Sainte Claire
A C C+
Sainte Eustelle
A
Sainte Eustelle
A
Sainte Eustelle
A
Saintes
591A
Saintes
BlaBlaCar-Bus
Saintes
251 262 281 290 300 320 330 340
Saintes
FlixBus
1
...
2
3
4
5
6
Current local time in Saintes (Europe/Paris):
2024-07-01 06:17:13
Directions
Stations
Lines