gtfs.pro
Search
Search
Map
News & Updates
Transport API
Sign In
Home
News & Updates
Contact us
Home
France
Nouvelle-Aquitaine
Charente-Maritime
Saintes - Routes
Location
45.747, -0.635
Local time
06:14:58
Timezone
Europe/Paris
DST started
31 Mar 2024 (Forward 1 hour)
DST ends
27 Oct 2024 (Back 1 hour)
Buses
0008
Marennes-Hiers-Brouages - Saintes
0012
Royan - Saintes
0013
Rochefort - Saintes
251
251-5 : Rennes - Suco
262
064a : Tours - Barcelona Aller+064b
262
064a : Tours - Barcelona Aller+064b
262
264 : Paris - Bordeaux - Murcia
262
268 : Rennes - Barcelona - Murcia
281
281-1 : Paris - Arcos
281
281-1 : Paris - Arcos
281
281-2 : Paris - Povoa Varzim
281
281-2 : Paris - Povoa Varzim
290
290 : Paris - Porto Aller
290
290 : Paris - Porto Aller
300
300-1: Paris - Lourosa Porto
320
320-1 : Paris - Lisbonne
320
320-1 : Paris - Lisbonne
330
330-1 : Paris - Faro
340
340 : Luxembourg - Suco
2538
Saintes - ST-Jean-D'Angely
2929
Saintes - Pons
3011
Siecq - Saintes
3015
ST-Aigulin - Montguyon - Saintes
3016
Saintes - Lorignac
A
Ligne A
B
Ligne B
BlaBlaCar Bus
La Rochelle > Rochefort > Saintes > Bordeaux Halte routière de Paludate > Périgueux > Clermont-Ferrand > Lyon - Perrache Bus Station > Saint-Etienne
BlaBlaCar Bus
La Rochelle > Rochefort > Saintes > Bordeaux Halte routière de Paludate > Périgueux > Clermont-Ferrand > Saint-Etienne > Lyon - Perrache Bus station > Annecy
BlaBlaCar Bus
Paris - Bercy Seine > Paris South - Massy-Palaiseau > Poitiers > Saintes > Bordeaux Halte routière de Paludate > Biscarrosse > Mimizan > Moliets-et-Maa > Vieux-Boucau-les Bains > Capbreton - Hossegor > Labenne > Ondres > Tarnos
C
Ligne C
C+
Ligne C+
D17
17. Niort - Saintes - Royan
FlixBus
Arcos - A. Serrano - Paris - Dortmund
FlixBus N746
Lyon - Bordeaux- La Rochelle
FlixBus N1132
Almeria - Zaragoza - Paris
FlixBus N1153
Arcos - Hub - Paris - Dortmund
FlixBus N1703
Bordeaux - Paris
L01
Ligne Rural 1
L02
Ligne Rural 2
L03
Ligne Rural 3
L04
Ligne Rural 4
L05
Ligne Rural 5
L06
Ligne Rural 6
L07
Ligne Rural 7
L08
Ligne Rural 8
L09
Ligne Rural 9
L10
Ligne Rural 10
L11
Ligne Rural 11
L12
Ligne Rural 12
L13
Ligne Rural 13
L14
Ligne Rural 14
L15
Ligne Rural 15
L16
Ligne Rural 16
L17
Ligne Rural 17
L18
Ligne Rural 18
L19
Ligne Rural 19
L20
Ligne Rural 20
N1153
Arcos - Hub - Paris - Dortmund
NAV AGRIPPA
Navette Pôle Agrippa
NAV QUINET
Navette Pôle Quinet
Rail Services
591A
Nantes - Bordeaux
La Rochelle Porte Dauphine-Angoulême
La Rochelle-Bordeaux
La Rochelle-Saintes
Royan-Angoulême
Royan-Saintes-Bordeaux
D15
15. La Rochelle - Rochefort - Saintes - Bordeaux
L15
15. La Rochelle - Rochefort - Saintes - Bordeaux
L16
16. Royan - Saintes - Angoulême
L17
17. Niort - Saintes - Royan
Niort-Royan
Stops
1
2
3
4
5
...
6
Chez Portier
L14 L16
Chez Richad-Marot
L15
Chez Richad-Marot
L15
Chez Tessier
L16
Chez Tessier
L16
Chez Thoreau
L16
Chez Thoreau
L16
Chez Xandre
L05
Chez Xandre
L05
Choisy
L18
Choisy
L18
Cimetière
C
Cimetière
C
Cité Bel Air
L19
Cité Bel Air
L19
CLI Mairie de la Clisse
0008
Clos Fleuri
B
Clos Fleuri
B
Collège Agrippa
C C+
Collège Agrippa
C C+
Collège Agrippa
C C+
Collège Quinet
A L02 L19
Collège Quinet
A L02 L04 L05 L06 L07 L08 L19 L20 NAV-AGRIPPA NAV-QUINET
Commerce
L13
Commerce
L13
Commerces
L02 L04
COR Ecole de Corme-Royal
0008
COR Les Grandes Roches
0008
Coran
L12
Coran
L12
Corbin
L09 L10 L12
Corbin
L09 L10 L12
Corbin
L09 L10
Côte de Beauté
B
Coteaux
A B
Courbiac
L03
Courpignac
L06
Courpignac
L05 L06
Cours Genêt
B
Cours Genêt
B
Cours Genêt
A
Cours Genêt
A
Cours Genêt
A
Crf. de Genêt
L12
Crf. de Genêt
L12
Crf. de Genêt
L12
Crf. des Quatre Routes
L08
Crf. des Quatre Routes
L07 L08
Croix Lagord
L03
Croix Nadeau
L05 L06
Croix Nadeau
L05 L06
Croix Nadeau
L06
Cupé
C C+
Cupé
C C+
Cupé
C C+
Debussy
A
Debussy
A
Département
A
Département
A
DHT Roulerie
2538
Diconche
L05 L06
Diconche
L06
Doumer
A
Doumer
A
Dufaure
C C+ L01
Dufaure
C C+
Ecole
L13 L14
Ecole
L08
Ecole
L07 L08
Ecole
L14
Ecole
L15
Ecole
L15
Ecole
L07 L08
Ecole - Garderie
L20
Ecole de Fontcouverte
2538
Ecole Elémentaire
L07
Ecole Elémentaire
L07
Ecole Primaire
L16
Ecole Primaire
L16
Ecole R. Port la Pierre
L18
Ecole R. Port la Pierre
L18
Ecole Val de Charente
L17 L18
Ecole Val de Charente
L17 L18
Ecole Val de Charente
L17 L18
Eglise
L06
Eglise
L13
Eglise
L05 L06
Eglise
L13
Emile Zola
L01
Enclouse
A
Enclouse
A
Enclouse
A
Erea
NAV-AGRIPPA NAV-QUINET
F.Chopin
L05 L06
F.Chopin
L06
Fenêtre
C
Fenêtre
C
Fief du Roy
L06
Fief du Roy
L05 L06
Foyer Soleil
A
1
2
3
4
5
...
6
Current local time in Saintes (Europe/Paris):
2024-07-01 06:14:58
Directions
Stations
Lines