gtfs.pro
Search
Search
Map
News & Updates
Transport API
Sign In
Home
News & Updates
Contact us
Home
France
Hauts-de-France
Oise
Armancourt - Routes
Location
49.373, 2.766
Local time
07:04:46
Timezone
Europe/Paris
DST started
31 Mar 2024 (Forward 1 hour)
DST ends
27 Oct 2024 (Back 1 hour)
Buses
17
Jaux-Compiegne
107
Compiègne - Jonquières
661
Ligne 661
Sco DEB1
Collège Claude Debussy - Lacroix Saint Ouen
Sco JV
Collège Jules Verne - Saint Sauveur
TAD 107
Compiègne - Jonquières
Stops
1
2
Armancourt
107 TAD-107
Armancourt
107 Sco-DEB1 Sco-JV TAD-107
Armancourt
17
Armancourt - Armancourt
661
BAS DES Racques
17
Bas des Racques
107 Sco-DEB1 TAD-107
Bas des Racques
107 Sco-DEB1
Belin
3 5
Bernard Morançais
1 D1
Bernard Morançais
1 D1
Bien Alle
13
Blaise Pascal
1 2 5 6
Blaise Pascal
1 2 5 6
Blaise Pascal (rue Morançais)
13 14 15 16 17 18 19
Caulmont
107 Sco-JV TAD-107
Caulmont
107 Sco-JV
Caulmont
17
Centre
14
Centre
107 Sco-DEB1 Sco-JV TAD-107
Centre
Sco-DEB1
Chemin d'Armancourt
1
Cima
5
Collège J. Verne
Sco-JV
Compiègne - Hôpital
659 660 661 662
Compiegne - Lycée Charles de Gaulle
650 651 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 6321 6322 6323 6324
Compiegne - Lycée Charles de Gaulle
101 103 105 107 112
Compiègne - ZAC Mercières
669
Croisette
107 Sco-JV TAD-107
Croisette
14 17
Dienval
17
Dienval
107 Sco-DEB1 TAD-107
Dienval
107 Sco-DEB1 TAD-107
Dizocourt
107 Sco-DEB1
Dizocourt
17
Dizocourt
107 Sco-DEB1
Docteur Guerin
3
Docteur Guerin
3
Ferdinand de Lesseps
3
Ferdinand de Lesseps
3
Gare de Jaux
Paris-compiègne-St-quentin-Maubeuge-Cambrai
Gare de Le Meux - La Croix-Saint-Ouen
Paris-compiègne-St-quentin-Maubeuge-Cambrai
Hameau DE Mercieres
13
Hôpital
3 5 D1
Hopital
13 14 15 16 17 18 19
Hôpital
1 3 5
J. Cugnot
3
J. Cugnot
D1
J. Cugnot
3
Jaux
C14 K14
Jaux - Dienval
661
Jaux - Place
661
Jaux - Rue des grignons
661
Jean Monnet
5
LA Croix Lycée C. De Gaulle
103 106 107 109 TAD-107
LA Croix Lycée Ch. de Gaulle
5
LA Croix-Saint-Ouen - Longues Rayes
ARC-Express
LA Croix-Saint-Ouen - Longues Rayes
ARC-Express
LA Croix-Saint-Ouen - Matra
ARC-Express
LA Croix-Saint-Ouen - Parc Tertiaire
ARC-Express
LA Croix-Saint-Ouen - Parc Tertiaire
ARC-Express
LA-Croix-Saint-Ouen - Matra
ARC-Express
Lacroix-Saint-Ouen - Collège Jules Verne
6310
Lacroix-Saint-Ouen Centre
641
Lacroix-Saint-Ouen Le Bac
641
Lacroix-Saint-Ouen Nord
641
LE Bac
14
Le Bac
103 105 107 Sco-DEB1 TAD103
LE Meux - Centre
661
Le Meux - La Croix-Saint-Ouen
C14 K14 P14
Les Clos Blancs
107 Sco-JV
Les Jardins Familaux
5
LES Longues Rayes
14
Les Tartres
107 Sco-DEB1
Les Tartres
Sco-DEB1
LES Tartres
17
Mairie
103 105 107 Sco-DEB1 TAD103
Mairie DE Lacroix
13
Matra Lecuru
14
Mercières
1 5
Mercières
5 D1
Mercières (sensabis L1)
1
Mercières Aux Bois
Sco-JV
Mercières aux Bois
Sco-JV
Mercure
5
Nord
13
Nord
103 105 TAD103
Parc de Loisirs
3 D1
Parc de Loisirs
3
Place
17
Place
107 Sco-DEB1 TAD-107
Poterie
13
RUE DES Grignons
17
Rue des Grignons
107 Sco-DEB1 TAD-107
Rue des Grignons
107 Sco-DEB1 TAD-107
Stalingrad
1
Val Adam
107 Sco-DEB1
Val Adam
107 Sco-DEB1 TAD-107
Varanval
17
Varanval
Sco-DEB1
Varanval
107 Sco-DEB1
1
2
Current local time in Armancourt (Europe/Paris):
2024-07-01 07:04:46
Directions
Stations
Lines