gtfs.pro
Search
Search
Map
News & Updates
Transport API
Sign In
Home
News & Updates
Contact us
Home
France
Provence-Alpes-Cote d'Azur
Bouches-du-Rhône
Istres - Routes
Location
43.513, 4.987
Local time
06:55:36
Timezone
Europe/Paris
DST started
31 Mar 2024 (Forward 1 hour)
DST ends
27 Oct 2024 (Back 1 hour)
Buses
1
Salon - Miramas - Port Saint Louis
1BIS
Ligne 1bis
2
Martigues - Port de Bouc - Fos sur Mer
4
Grande Plage - Aquaron
5
Engrenier - ZA Lavalduc
5
Gabins - Gandonne
6
Charles Monier - Rassuen
6
Gabins - Tallagard
7
ZI Retortier - Coutarel
8
Gare Routière - Maison de Retraite
9
Entressen Chateau d'eau - Istres Gare
11
Collège F. Léger - Pierre Plantée
11
Village de Marques - Pont de la Gare
12
Istres - St Chamas
13
Miramas Gare Sncf - Istres Gare Routière
14
Le Drignon - Collège F. Léger
22
Martigues - Port de Bouc
23
PEM - La Gravade
24
Martigues - St Mitre
25
Miramas - Istres - Martigues
26
PEM - Vigneros
29
Istres - St Mitre - Martigues
31
Martigues - Port de Bouc
32
Bottai - Jardins de Louis
111
Circuit Prédina - Armanet
112
Circuit Calamand
113
Circuit Clos de la Roche
114
Circuit Gouin
116
Circuit C Pierron - L King
132
Circuit Capeau
133
Circuit Entressen
135
Circuit Tour Etang
150
Entressen Les Mas La Clef des champs
151
Capeau Romarin Ecole J Ferry
152
La salle Armanet
153
Gare - Armanet
154
Massugues Ecole Gouin
155
Cros de la carrière Ecole J Auriol
156
La salle Ecole J Auriol
157
Capeau Romarin Ecole J Ferry
158
Ajoncs Ecole Bayanne
159
Coutarel Entressen Château d'Eau
160
La licorne - Gare
161
Manne - Gare
162
Gare - Manne 2
164
Tour de l'Etang - Ecole J.Auriol
170
Cfai Istres Aix en Provence
171
Cfai Istres Vitrolles
211
Circuit Gérachios
212
Circuit Del Corso
213
Circuit Jonquière - d'Arbaud
214
Circuit Giono - Mauron
221
Collège Malraux
314
Miramas Camus - Jean Moulin
315
Miramas Village
320
Miramaris Miroiterie
321
Miramas- Collège Carraire
331
Miramas - Miramas
332
Miramas - Miramas
431
Circuit Carabins - Istres
432
Circuit Centre Ville - Istres
433
Circuit Plan d'Arens - Istres
434
Circuit Engrenier - Pont du Roy - Istres
435
Circuit Fos - Istres - Miramas
436
Circuit Istres - Miramas
437
Circuit Istres - Port Saint Louis
439
Circuit Istres - St Chamas
500
Martigues Lurçat - Miramas Chalve
501
Martigues - Fos- Port Saint Louis Vauban
502
Martigues Langevin - Port de Bouc - Fos
503
Martigues Langevin - Fos Mazet Mistral
504
Martigues Langevin - Port de Bouc - Fos
505
Martigues - Port Saint Louis
507
Martigues Langevin - Istres Bayanne
508
Martigues Lurçat - Istres Pem
509
Martigues Langevin - Istres Bayanne
511
ST Chamas/Cornillon/Salon
520
Gabins - Joseph D'Arbaud
522
ST Chamas Interieur
526
Lançon Intérieur
530
Lancon - Salon
550
Port de Bouc - Port Saint Louis
551
Port de Bouc - Fos - Istres
552
Port de Bouc - Miramas
553
Port de Bouc - Istres
554
Port de Bouc - Fos - Port Saint Louis
555
Port de Bouc - Fos - Istres
556
Port de Bouc - Fos - Istres - Miramas
557
Port de Bouc - Istres
558
Port de Bouc Sncf - Istres Pem
590
Berre - Salon
591
Berre-ST Chamas-Miramas-Grans-Salon
592
Berre- ST Chamas
598
LES Baisses/Rateauneaux
601
Salon Miramas Istres
696
Chemin notre dame - F. Léger
697
Coopérative Agricole - E. Zola
698
Ch. de la Transhumance - J. Monnet
699
Chemin Notre dame - M. Genevoix
700
Istres - Fos - Port de Bouc
701
Istres - Port de Bouc
702
Istres - Port de Bouc
703
Istres - Martigues
704
Istres - Port de Bouc
705
Istres - Martigues
706
Istres - Martigues
707
Istres - Martigues
750
Miramas - Port de Bouc
751
Miramas - Istres - St Mitre - Martigues
802
Fos - Port St Louis
850
Port St Louis - Fos - Martigues
851
Port St Louis - Martigues
853
Port St Louis - Port de Bouc
900
St Mitre Juverdes Bis - Istres
901
Istres - St Mitre Foyer 3ème âge
902
St Mitre Les Colles - Istres Daudet
903
Istres Daudet - St Mitre Foyer 3ème âge
904
St Mitre Juverdes Bis - Istres Daudet
905
Istres Daudet - St Mitre Foyer 3ème âge
906
Istres - St Mitre Vivaldi
907
St Mitre Varage - Istres Daudet
908
Istres Daudet - St Mitre ZAC des Etangs
909
Istres - St Mitre ZAC des Etangs
910
Istres Lycées - St Mitre Vivaldi
911
St Mitre Emplaniers - Istres
912
Istres Daudet - St Mitre Foyer 3ème âge
913
St Mitre Varage - Istres
914
St Mitre Varage - Martigues Lurçat
915
Martigues - St Mitre Massane Plage
916
St Mitre - Port de Bouc Moulin
917
St Mitre - Rostand
930
TAD Istres
931
TAD Fos-sur-Mer
933
TAD Miramas
936
TAD Grans Cornillon-Confoux
937
Navette Circé
939
TAD Clésud
940
Navette Tgv
999
TAD Martigues
5101
Collège G Philippe
5103
CLG M Pagnol LYC J Lurçat P Langevin
5104
CLG P Eluard LYC J Moulin C Mongrand
5106
CLG M Pagnol LYC J Lurçat P Langevin
5107
Collège H Wallon
5114
CLG St Louis Ste Marie
5217
Lycées J Moulin - C Mongrand
5218
Collège H Daumier
5219
Collège H Daumier
5220
Collège H Daumier
5221
Collège M Pagnol
5222
Lycées P Langevin J Lurcat
5227
Collège M Pagnol - Lycée J Lurçat
5228
Collège H Daumier
5229
Lycée P Langevin
5230
Collège M Pagnol - Lycée J Lurçat
5231
Ecoles primaire J Jaurès - H Tranchier
5232
Ecole Primaire Canto Perdrix
6000
Berre l'Etang
6962
Chemin notre dame - F. Léger
6971
Coopérative Agricole - E. Zola
6972
Coopérative Agricole - F. Léger
7301
Lycée P Langevin
7303
Lycée P Langevin
7304
Collège M Pagnol - Lycée J Lurçat
7306
CLG Pagnol LYC Lurçat Langevin
7307
CLG Eluard LYC Moulin Mongrand
7308
CLG Eluard Mistral LYC Moulin Mongrand
7309
Ecole des Arcades - GS M Pagnol
7310
Ecoles L Michel - R Rolland - L Tichadou
7700
7700 _ Scol. Salon-de-Provence
C252
Desserte des Ogec St-Louis Ste-Marie
C630
Eyguières Péliss Salon Miramas Istres
C711
Desserte Nord de l'Etang de Berre
FLEX5
LIB Flex 5
L6
Saint Chamas - Salon
TADEST
TAD secteur Est
Rail Services
MARSEILLE/MIRAMAS via PDB
C4
Marseille - Miramas Via Cote Bleue
Stops
1
...
7
8
9
10
11
Stade Méano
591 L6
Stade Méano
591 L6
Stade Nautique
8
Stade Nautique
8
Station Agip
7301 7303 7304 7306 7307 7308
Stop D50
901 903 905 906 907 910 911 912 913 914 915
Sulauze
114 135 164 930
Suzanne
11 698 699 6971
Suzanne
696 697 698 699 6962 6972
Sylvanes
590
Tamaris
32
Tamaris
32
Tante Marie
601
Tante Marie
601 930
Tarnagas
7 112 113 132 151 156 157 158 161 436 439 507 509 553 557 601 706 930
Tarnagas
7 113 436 601 701
Tartugues 1
112 113 439 706
Tartugues 1
113 156 161 162 930
Taussanne Cougnil
320 321 331 933
Théâtre Cocteau
591
Théâtre Cocteau
1BIS 10 332 333 435 933
Thimonier
23
Thimonier Haut
23
Tour de Nedon
111 152 930
Tourret de Vallier
24 5221 5232
Tourret de Vallier
24 5221 5232
Trésorerie
20
Turcan Capucins
5217 5222
Turcan Clair Soleil
5217 5222
Turcan Daguin
5217 5222
Turcan Estandadou
5217 5222
Turcan Maison Syndicats
5217 5222
Turcan Marcel Proust
5217 5226
Turcan Sezau
5217 5222 5226
Turcan Zup
5217 5226
Turenne
22 7302
Turenne
22 7302 7303 7304 7305 7306
Ulysse
23
Vallins
1 1BIS 2 171 431 502 504 552 556 853 931
Vallon de Jambon
5220 5227
Varage
C252
Varage
C252
Vaucanson
23
Vaucanson
23
Vigne Vieille
114 135 164 930
Vigne Vieille
114 135
Vignobles
31
Village
11 314 315 320 332 601 933
Village des Marques
1 10 11
Village des Marques
1 933
Vitou
12 439 930
Vivaldi
601 751 908 909 915
Vive le Jardin
936
Voie Romaine
1BIS 211 221 433 435 501 503 552 556 750 850
Voie Romaine
221 433 434 802 853 931
Voltaire
601 933
Voltes
696 698 699 6000 6961
ZA Lavalduc
1BIS 5 212 221 431 432 434 435 501 502 504 551 555 601 700 850 931
Zac de la Crau
6 520
Zac de la Crau
5 6
Zac des Etangs
25 558 901 902 906 908 909 915
Zac des Etangs
24 25 29 704 707 751 901 902 906 908 909 910 914
ZI Ecopolis
5102 5111
ZI Retortier
7 132 930
1
...
7
8
9
10
11
Current local time in Istres (Europe/Paris):
2024-07-01 06:55:36
Directions
Stations
Lines