gtfs.pro
Search
Search
Map
News & Updates
Transport API
Sign In
Home
News & Updates
Contact us
Home
France
Centre
Loiret
Orléans - Routes
Location
47.903, 1.904
Local time
07:09:08
Timezone
Europe/Paris
DST started
31 Mar 2024 (Forward 1 hour)
DST ends
27 Oct 2024 (Back 1 hour)
Buses
1
CAP Saran - Limere Ardon
1 bis
Chartres - Orléans
1A
Orgères-en-Beauce - Orléans
1B
Villamblain - Orléans
1C
Tournoisis - Rozières
1D
Beauce la Romaine - Orléans
2
Gustave Eiffel - Sainte Marie
3
Gourville - Belneuf
3A
Les Bordes - Sully - Châteauneuf - Orléans
3B
Briare - Gien - Orléans
4
Petite Espere - Bicharderies
5
Piscine DE Saran - LES Auvernats
5
Sennely - Orléans
6
Orléans - Montargis
6
Piscine DE Saran - Gare Orleans
7
Quinze Pierres - Herveline
7A
Sully-sur-Loire - Orléans
8
LE Merisier / BOU - Leon Blum
8
Saint-Laurent Nouan - Orléans
9
Nogent le Rotrou - Châteaudun - Orléans
9A
Orléans - Cravant
9B
Orléans - Baule
11
Gare Orleans - Paradis
12
Gare Aubrais - Villevert
13
Croix AUX Chats - ST CYR EN Val
15
Grand Bouland - Belles Rives
16
Croix AUX Chats - VAL DE Loire
16
Ingrannes - Orléans
17
Beaune-la-Rolande - Orléans
20A
Orléans - Pithiviers
20B
Pithiviers - Loury - Orléans
21
Bazoches les Gallerandes - Orléans
21
Gare Aubrais - Lamballe
22
Zenith - Zenith
23
Foch - Charles Riviere
25
Pont Europe - Ambert
40
Gare Orleans - Petite Merie
41
Gare Orleans - Esat Rodin
42
Gare Orleans - CAS Rouge
43
Gare Orleans - Champ Rouge
44
Gare Orleans - Maison Rouge
45
Gare Orleans - Champ Rouge
50
Brueres - Maurice Genevoix
51
LES Vallees - Maurice Genevoix
52
Mairie-Plessis-Maurice Genevoix
53
Gidy - Maurice Genevoix
54
Pont Europe - Maurice Genevoix
55
ST Remy - Bustiere
56
Butte Moreau - Leon Blum
57
LA Sablonniere - Leon Blum
59
Quinze Pierres - Zenith
61
Alouettes - Ecole ST-Cyr
62
Herveline - Jules Verne
64
Butte Moreau - Place Jean Zay
65
Butte Moreau - Mendes France
66
Belneuf-College Orleans Nord-Est
210
210 : Paris - Madrid
230
230 : Paris - Tanger
262
264 : Paris - Bordeaux - Murcia
281
281-1 : Paris - Arcos
281
281-1 : Paris - Arcos
281
281-1 : Paris - Arcos
281
281-2 : Paris - Povoa Varzim
281
281-2 : Paris - Povoa Varzim
281
281-2 : Paris - Povoa Varzim
290
290 : Paris - Porto Aller
290
290 : Paris - Porto Aller
300
300-1: Paris - Lourosa Porto
320
320-1 : Paris - Lisbonne
320
320-1 : Paris - Lisbonne
320
320-1 : Paris - Lisbonne
330
330-1 : Paris - Faro
340
340 : Luxembourg - Suco
555C
1923
1923
Bucharest - Rennes
6016
R6016 : Paris - Montpellier - Perpignan
6028
(I1) Paris - La Rochelle - Royan
6035
I2 6035 : Paris - Orléans - Tours
ALSA
Barcelona - Toulouse - Paris
ALSA
Lisboa-Madrid-Paris
ALSA
Lisboa-Paris
ALSA
Madrid - Paris
ALSA
Oporto-Paris
B
K2+
BL
Quai Chatelet - Parc DE Loire
BlaBlaCar Bus
Barcelona Nord - Bus Station > Le Perthus - Espagne > Le Perthus - France > Perpignan > Toulouse > Limoges > Châteauroux > Orléans > Paris City Centre - Bercy Seine
BlaBlaCar Bus
Barcelona Nord - Bus Station > Perpignan > Montpellier > Clermont-Ferrand > Orléans > Paris City Centre - Bercy Seine
BlaBlaCar Bus
Lille > Paris City Centre - Bercy Seine > Orléans > Brive-la-Gaillarde > Montauban Sud > Toulouse
BlaBlaCar Bus
Orléans > Paris City Centre - Bercy Seine
BlaBlaCar Bus
Paris City Centre - Bercy Seine > Orléans > Tours > Poitiers > Bordeaux City Centre > Castets > Bayonne > Biarritz - Airport > Saint-Jean-de-Luz > Hendaye > Biriatou - France > Biriatou - Spain > San Sebastián > Bilbao
BlaBlaCar Bus
Paris City Centre - Bercy Seine > Paris - Orly Airport - P4C Carpark > Orléans > Tours
BlaBlaCar Bus
PGF - Perpignan>Xpb - Paris - Bercy Seine
BlaBlaCar Bus
Royan > Rochefort > La Rochelle > Niort > Tours > Orléans > Paris City Centre - Bercy Seine
BlaBlaCar Bus
XPB - Paris - Bercy Seine > XOP - Poitiers
CO
Gare Orleans - Chapit'O
FlixBus
Arcos - A. Serrano - Paris - Dortmund
FlixBus
Bucharest - Paris - Rennes
FlixBus
Lisbon - Paris
FlixBus
Paris - Clermont-Ferrand - Barcelona
FlixBus
Porto - Viseu - A. Serrano - Paris - Luxembourg
FlixBus
Toulouse - Paris - Paris Cdg
FlixBus 754
Deauville - Le Havre - Paris - Orly - Tours
FlixBus 1607
Orléans - Paris CDG ✈
FlixBus 1707
Orléans - Paris - Amiens
FlixBus 1923
Bucharest - Rennes
FlixBus N705
Toulouse - Paris - Paris Cdg
FlixBus N707
Paris - Clermont-Ferrand - Barcelona
FlixBus N781
Bruxelles - Limoges - Barcelona
FlixBus N1152
Lisbon - Viseu - Hub - Paris - Luxembourg
FlixBus N1154
Povoa de Varzim - Hub - Paris - Frankfurt
FlixBus N1703
Bordeaux - Paris
FlixBus S703
San Sebastian - Bordeaux - Paris
IC
Gare Orleans - Parc DE Loire
K2+
L
Pont Europe - Chemin Halage
LB
B
N
Liberation - Res. Universitaire
N1154
N1154
Povoa de Varzim - Hub - Paris - Frankfurt
O
DE Gaulle - DE Gaulle
P56
Chartres - Orléans (cars)
Trams
A
Jules Verne - Hopital LA Source
B
Pompidou - Clos DU Hameau
Ferries
BL
Quai Chatelet - Parc DE Loire
Rail Services
434A
Paris - Nantes
555A
Paris Austerlitz - Toulouse
555C
Paris - Rodez / Albi
556B
Paris Austerlitz - Latour de Carole
560A
Paris - Brive
560B
Paris - Toulouse
Argenton-sur-Creuse - Orléans
Châteauroux - Orléans
Limoges Bénédictins - Orléans
Orléans - Argenton-sur-Creuse
Orléans - Châteauroux
Orléans - Le Croisic
Orléans - Limoges Bénédictins
Orléans - Nantes - Le Croisic
Orléans - Nevers
Orléans - Tours - Nantes - Le Croisic
Orléans - Vierzon
Orléans-Vierzon-Châteauroux- Argenton-Limoges
Paris-Bourges-Montluçon
Paris-Orléans-Tours
Vierzon - Orléans
IC
555c
IC555C
K1
Orléans - Le Croisic
K16
Orléans - Tours
K2+
Paris - Nevers
K5+
Paris - Bourges
K6+
Paris - Orléans - Tours
K8+
Paris - Orléans
K16+
Tours-Blois-Orléans rapides
ORL-TOURS
P4
21. Châteauroux - La Souterraine - Limoges
P6
Blois - Tours
P8
Paris - Etampes - Orléans
P14
Orléans - Nevers
P16
Orléans - Blois
PAZ-ORL
TER
K5+
TER
K5+
TER
P14
TER
P14
TER19
Nantes - Angers - Saumur
Stops
1
2
3
4
5
6
...
18
Chèques Postaux - Michel Ricoud
A
Chèques Postaux - Michel Ricoud
A
Chesnats
51
Chesnats
51
Chevilly
P8
Chèvre
22
Chèvre
22
Chimoutons
5
Chimoutons
5
Chivache
52
Chivache
52
Cimetière
20A 20B
Cimetière
20A 20B
Cimetière Militaire
21
Cimetière Militaire
21
Citadelle
12 57
Citadelle
12 57
Cité Agriculture
4 7 66
Cité Agriculture
4 7 66
Clairière
15 57
Clairière
15 57
Claude Lerude
2 52
Claude Lerude
2
Claude Lewy
1
Claude Lewy
1
Clos de l'Arche
B
Clos de l'Arche
LB
Clos de l'Arche
LB
Clos de l'Arche
B
Clos de la Cave
8
Clos de la Cave
8
Clos du Bied
13
Clos du Bied
13
Clos du Chat
7 16 59
Clos du Chat
7 16 59
Clos du Hameau
B
Clos du Hameau - Quai C
2 8 LB
Clos du Hameau - Quai D
2 8 LB
Clos du Hameau - Quai F
15 57
Clos du Hameau - Quai G
12
Clos du Hameau - Quai H
12 15 57
Clos du Moine
3 43
Clos du Moine
3 43
Clos Gouchot
53
Clos Gouchot
53
Clos Morin
7 62
Clos Morin
7 62
Clos Nécotin
7 12
Clos Nécotin
7 12
CO'Met
A
CO'Met
A
Coin d'Olon
56 65
Coin d'Olon
56 65
Coin Rond
4
Coin Rond
4
Coin St-Jacques
13 16
Coin St-Jacques
13 16
Coligny
A
Coligny
1A
Coligny
1 N
Coligny
4 5
Coligny
CO
Coligny
4 5
Coligny
1 N
Coligny
CO
Coligny
A
Coll Notre Dame Ec J. de Meung
9A
Collège
16
Collège
20A 20B
Collège Coubertin
3A 17
Collège Coubertin
3A
Collège Gaston Couté
9A
Collège Jean Joudiou
3A 6
Collège Orléans Nord Est
66
Collège R. Goupil
9A
Combleux-Mairie
8
Commandant de Poli
L
Commandant de Poli
L
Commanderie
15 57
Commanderie
15 57
Concyr
40
Concyr
40
Concyr-Buffon
41
Concyr-Buffon
41
Condorcet
21 62
Condorcet
21 62
Cordelles
16
Cordelles
16
Cormes Château
61
Cormes-Gare
61
Cornaillère
5
Cornaillère
5
Corne
16
Corne
16
Corroy
3 43
Corroy
3 43
Cossonnière
22
Cossonnière
22
Cotteron
51
Cotteron
51
1
2
3
4
5
6
...
18
Current local time in Orleans (Europe/Paris):
2024-07-01 07:09:08
Directions
Stations
Lines