gtfs.pro
Search
Search
Map
News & Updates
Transport API
Sign In
Home
News & Updates
Contact us
Home
France
Auvergne-Rhone-Alpes
Puy-de-Dôme
Riom - Routes
Location
45.894, 3.113
Local time
06:19:39
Timezone
Europe/Paris
DST started
31 Mar 2024 (Forward 1 hour)
DST ends
27 Oct 2024 (Back 1 hour)
Buses
1
RLV Ligne 1 Sept22
2
RLV Ligne 2 Jan23
3
RLV Ligne 3 Sept21
4
RLV Ligne 4 Jan22 - Via Pessat
5
RLV Ligne 5 Sept23
Cars Montluçon / Gannat / Clermont Fd (cars)
B
P22
B
P22
B
P22
B
P22
B
P22
FlixBus 706
Bordeaux - Clermont-Ferrand - Lyon
FlixBus N706
Bordeaux - Lyon - Grenoble - Geneva
K2
N706
N706
Bordeaux - Lyon - Grenoble - Geneva
NAV1
Navette 1 Lycée Marie Laurencin
NAV2
Navette 2 Lycée Pierre J. Bonté
NAVRIO
Navette Riom
P22
P60
Combronde Clermont Ferrand
P61
Saint Eloy les Mines Clermont Ferrand
P62
P62
Saint Gervais d Auvergne Riom
P64
Enval Volvic Clermont Ferrand
P70
Thuret Clermont Ferrand
P73
Chatel Guyon Riom Clermont Fd
P75
Riom Z.I de Ladoux
SCO20
Scolaire 20 Sept22
SCO21
Scolaire 21 Sept22
SCO22
Scolaire 22 Sept21
SCO23
Scolaire 23 Sept22
SCO24
Scolaire 24 Sept22
SCO25
Scolaire 25
SCO26
Scolaire 26
SCO27
Scolaire 27
SCO29
Scolaire 29
SCO30
Scolaire 30
SCO40
Scolaire 40 Sept22
SCO43
Scolaire 43 Sept22
SCOA
Scolaire A Sept22
SCOB
Scolaire B Sept22
SCOC
Scolaire C Sept22
SCOD
Scolaire D Sept22
SCOE
Scolaire E1 Sept21
SCOE2
Scolaire E2 Sept22
SCOF
Scolaire F Sept21
SCOG
Scolaire G
SCOH
Scolaire H Sept22
SCOI
Scolaire I
SCOJ
Scolaire J Sept21
SCOL
Scolaire L Sept22
Rail Services
722A
Paris - Nevers - Clermont
Clermont Fd pass nord / sud
Clermont-Fd - Lyon
Dijon / Clermont Multi-Activités
Montluçon / Commentry / Gannat / Clermont Fd
Nevers / Moulins / St Germain / Clermont
C2
Clermont-Ferrand - Moulins - Nevers
C71
Brioude - Clermont - Nevers
IC
722a
IC
722a
IC
722a
IC722A
INCONNU
K2
K2
Lyon Perrache - Lyon Part Dieu - Clermont-Ferrand
P22
P22
P22
Clermont-Ferrand - Montluçon
TER
C2
TER
C2
TER
C2
TER
C2
TER
C2
TER
C2
TER
C71
TER
C71
TER
C71
TER
C71
TER
C71
TER
C71
TER
C71
TER
C71
TER
C71
TER
C71
TER
C71
TER
K2
TER
P22
TER
P22
Stops
1
2
3
4
5
...
15
Berthelot
82
Berthelot
5
Berthelot
5
Berthelot
9 41 C
Berthelot
82
Berthelot
9 41 C
Berthelot
76
Berthelot T2C Roosevelt Est
P53
Bicentenaire
1 2
Bien Assis
3
Bien Assis
3
Bien Assis
4
Bien Assis
4
Biopole
33
Biopole
33
Biopole 1
5
Biopole 1
5
Biopole 2
33
Biopole 2
33
Biopole 2
5
Biopole 2
5
Blaise Pascal
10 20
Blanzat La Grotte
24
Blanzat La Grotte
24
Blanzat Les Mauvaises
31
Blanzat Les Mauvaises
60
Blanzat Puy de l'Orme
24
Bonnabry
76 83
Bourly
20
Bourly
20
Bournazet
76 83
Boussadet
31
Boussadet
20 31
Bouys
32
Breuil
77
Brezet
9 35 36
Brézet
9 35 36 362
Brezet
P01 P06 P23 P25
Brugeron
20
Brugeron
20
Bughes
9 28
Bughes
9 28
Bughes rue de Blanzat
P53
Bvd Francois Mitterrand
P53
Camping
3
Camping
3
Campus Rdi
28
Campus Rdi
28
Cap Nord
4 SCOA
Cap Nord
4 SCOA
Carrefour de l Europe
P73
Carrefour Europe
VULCA
Carrosse
71
Carrosse
71
Cataroux
4 28
Cataroux
4 28
Cebazat CHU L.Michel
21 24
Cebazat CHU L.Michel
21 24
Centre Bourg
33
Centre Bourg
5
Centre Bourg
33
Centre Bourg
5
Centre bourg
P64
Centre Clémentel
1
Centre commercial Riom Sud
P73 P75
Centre de Recherche
5
Centre de Recherche
5
Centre Pénitentiaire
3
Centre Routier
9 10
Centre Routier
9 10
Ceyre
24 60
Ceyre
24 60
Cézeaux Pellez
A
Cézeaux Pellez
A
Ch.decommerce Aller
259-FELLETIN-AUBUSSON-CLERMONT-FERRAND
Ch.decommerce Retour
259-FELLETIN-AUBUSSON-CLERMONT-FERRAND
Chabesses
20
Chabesses
20
Chabrier
2 SCOI
Chabrier
2 SCOI
Chamalières Lycée
83
Chamalières Lycée
83
Chamalières Lycée
13
Chamalières Lycée
5 13 scolaire
Chamalières Lycée
85
Chamalières Mairie
10 B
Chamalières Mairie
13
Chamalières Mairie
10 13 B scolaire
Chamalières Mairie
13
Chambre de Commerce
76
Chambre de Commerce
5 32
Chambre de Commerce
32 C
Chambre de Commerce
5 9 41 76 C
Chambre de Commerce
9
Champ Bernard
5 SCOF
Champ Bernard
5 SCOF
Champ de l'Allée
31
Champ de l'Allée
31
Champ des Poix
71
Champ des Poix
71
1
2
3
4
5
...
15
Current local time in Riom (Europe/Paris):
2024-07-01 06:19:39
Directions
Stations
Lines