gtfs.pro
Search
Search
Map
News & Updates
Transport API
Sign In
Home
News & Updates
Contact us
Home
France
Auvergne-Rhone-Alpes
Loire
Saint-Étienne - Routes
Location
45.434, 4.390
Local time
07:25:01
Timezone
Europe/Paris
DST started
31 Mar 2024 (Forward 1 hour)
DST ends
27 Oct 2024 (Back 1 hour)
Buses
8
Terrasse <> Saint-Saëns
10
Place Jean Jaures <> Bourg
11
Square Violette <> Montplaisir
12
BEL AIR <> Villeboeuf-LE-Haut
13
LE Chasseur <> Portail Rouge
14
Chateaucreux Gare <> Grand Quartier
16
Lycee Simone Weil <> Metrotech
17
LA Bertrandiere <> Mairie
20
Hauts DE Terrenoire <> Perrotiere
21
Cret DE Montaud <> Place DES Peres
22
Bellevue <> Cotonne
23
Bellevue <> LE Bernay
24
Dorian / Hotel DE Ville <> Petites Soeurs
25
Terrasse <> Gare
27
Terrasse <> College Parking Nord
28
Green Park <> Ecole DU Fay
29
29 St-Just-St-Rambert - Bonson
29
Place DU Moulin <> Chateaucreux Gare
30
LA Michaliere <> LE Pertuiset
31
Gare Firminy <> LES 3 Routes
32
Gare <> College LA Rive
33
Chazeau <> Verte Colline
34
Gare <> Mairie
37
Hopital Nord <> Gare Andrezieux
39
Nautiform <> Stade Lapra
40
Centre Cial Maladiere <> Piscine Couderc
41
Place DU Moulin <> Cret Oeillet Haut
42
Place DU Moulin <> Ollagniere/LE Poyet
43
Cret Oeillet <> Chavanne Bourg
44
Place DU Moulin <> LA Bachasse
45
Place DU Moulin <> Saint-Martin-EN-Coailleux
47
LE Plantier <> LA Cula
48
Mairie <> Charles DE Gaulle
68
LES 3 Routes <> BD Haut Forez VIA Rozier-ST Nizier
69
LES 3 Routes <> BD Haut Forez VIA Aboen
70
Cret DE Mars <> Jules Valles
71
Pont Nantin <> Portail Rouge
72
Green Park <> College A. Briand
73
ST-Genest-Lerpt <> College Gruner
74
College LA Rive <> Laumiere
77
Bonzieux <> Coin Charmilles
78
Clos Marquet/Stelytec <> Gare/Sainte-Marie
79
Cret Oeillet <> LA Fayette
80
Bellevue <> Rochetaillee / LA Barbanche
81
Bourg <> Gare
83
Chateaucreux Gare <> Nelson Mandela
84
Coll.P.M. Curie <> Mairie
85
College P. M. Curie <> Bourg
95
95: St-Etienne - Warsawa
101
Maison D'Arret <> Rene Cassin
102
Place DU Moulin <> Luzernod
104
Gare Routiere <> LES Vignes
106
Gare Routiere RDG <> LE Bajard
107
Cimetiere <> Condamine
108
Cimetiere <> Queret
109
Cimetiere <> Bourg ST Victor
251
251-2 : Chambery - Suco
254
254 : Zurich - Suco
262
Cf262 : Clermont F - Barcelona - Murcia
736
Grenoble-Lyon-Geneva
Cars Clermont Fd / St Etienne (cars)
Cars Clermont-Fd - Montbrison - St-Etienne (cars)
Cars Lyon - St Etienne - Le Puy (cars)
Cars Roanne - St-Etienne (cars)
Cars Valence - St-Etienne (cars)
A16
St Etienne - Clermont-Ferrand
ALSA
Portugal-Suiza
B
C30
B
E03
B
E03
B
K60
B
P28
B
P28
B
P70
B
P70
B
P70
B
X18
B
X18
B
X18
BlaBlaCar Bus
Bordeaux City Centre > Périgueux > Brive-la-Gaillarde > Clermont-Ferrand > Lyon - Perrache Bus Station
BlaBlaCar Bus
Clermont-Ferrand > Saint-Etienne
BlaBlaCar Bus
Clermont-Ferrand > Saint-Etienne > Givors (Lyon Sud) > Valence - Centre > Aix-en-Provence > Marseille - St-Charles Bus station > Toulon
BlaBlaCar Bus
EBU - Saint-Etienne>Bsa - Brescia
BlaBlaCar Bus
Geneva - Bus station > Annecy > Lyon - Saint-Exupéry Airport > Lyon - Perrache Bus Station > Saint-Etienne
BlaBlaCar Bus
La Rochelle > Rochefort > Saintes > Bordeaux Halte routière de Paludate > Périgueux > Clermont-Ferrand > Lyon - Perrache Bus Station > Saint-Etienne
BlaBlaCar Bus
La Rochelle > Rochefort > Saintes > Bordeaux Halte routière de Paludate > Périgueux > Clermont-Ferrand > Saint-Etienne > Lyon - Perrache Bus station > Annecy
BlaBlaCar Bus
Le Puy-en-Velay > Saint-Etienne > Lyon - Perrache Bus Station > Avignon - Le Pontet > Aix-en-Provence > Cannes > Nice - Airport T1
BlaBlaCar Bus
Marseille - St-Charles Bus station > Aix-en-Provence > Avignon - Le Pontet > Valence - Centre > Saint-Etienne > Clermont-Ferrand > Tours > Angers > Nantes
BlaBlaCar Bus
Saint-Etienne > Lyon - Perrache Bus Station > Geneva - Bus station > Chamonix Sud - Bus station > Courmayeur > Milan
BlaBlaCar Bus
Saint-Etienne > Lyon - Perrache Bus Station > Grenoble - Bus Station
BlaBlaCar Bus
Saint-Etienne>Lyon - Perrache Bus Station>Clermont-Ferrand>Brive-la-Gaillarde>Montauban Sud>Toulouse
BlaBlaCar Bus
XGE - Grenoble - Bus Station>Xcf - Clermont-Ferrand
C1
Terrasse <> Place DE Gaulle
C2
College Jules Romains <> Boulevard Orelu
C18
C20
C28
C30
E03
RE St-Etienne / Valence
FlixBus
Porto - Braganca - A.Serrano - Lyon
FlixBus 736
Grenoble-Lyon-Geneva
FlixBus 747
Saint-Etienne - Paris
FlixBus 1716
Saint-Etienne - Lyon - Clermont - Toulouse
FlixBus 1737
Dijon - Lyon - Saint Etienne
FlixBus N706
Bordeaux - Lyon - Grenoble - Geneva
FlixBus N1157
Porto - Bragança - Hub - Lyon - Sion
H28
Beauzac / Saint Etienne
H30
LE PUY EN Velay / LE Pertuis / Yssingeaux / Saint Etienne
H34
Sainte-Sigolene / Saint-Etienne
H37
Saint-Etienne / Montfaucon / Sainte-Agreve
K60
Clermont-Ferrand - Saint-Etienne
L10
L10 Andrézieux-Bouthéon - Montrond
L11
L11 Montbrison - St-Etienne
L12
L12 Bourg-Argental Le Bessat -St-Etienne
L13
L13 Craponne - St Etienne
L14
L14 Jonzieux - St Etienne
L15
L15 Balbigny-Andrezieux-CHU St Etienne
L16
L16 St Marcellin-St Just-St Etienne
L17
L17 Annonay - St Etienne
M1
Bellevue <> Eglise Corbusier
M2
Gare <> Metare
M4
Bellevue <> Chateaucreux Gare
M5
Square Violette <> Place Chipier
M6
Square Violette <> IUT/Faculte DES Sciences
M9
Place Carnot <> Montreynaud
N1
Noctambus : Zenith / RUE DES Acieries <> Terrasse
N2
Noctambus : Hotel DE Ville <> Marandiniere
N706
N706
Bordeaux - Lyon - Grenoble - Geneva
N1157
N1157
Porto - Bragança - Hub - Lyon - Sion
P28
P70
Saint-Etienne - Noiretable - Thiers
S1
Bellevue <> Eglise Corbusier
S6
Square Violette <> Marandiniere
S9
Jean Jaurès <> Montreynaud
TX3
They <> Place DU Dorlay
TX4
Merley <> Mairie
X18
Trolleybuses
M3
Cotonne <> Terrenoire
M7
Bellevue <> Michon
S3
Cotonne <> Terrenoire
S7
Michon <> Dorian/Hotel DE Ville
Trams
T1
Hopital Nord <> Solaure
T2
Cité DU Design <> Chateaucreux Gare
T3
Hop. Nord/Terrasse <> Bellevue
Ferries
unbekannt7
unbekannt10
unbekannt11
unbekannt14
unbekannt19
unbekannt20
unbekannt24
unbekannt25
unbekannt32
unbekannt33
unbekannt46
unbekannt47
Rail Services
601B
Paris - Saint-Etienne Tgv
Firminy - St-Etienne - Lyon
Le Puy - Saint-Etienne
Montbrison - St-Etienne
Roanne - St-Etienne
St-Etienne - Lyon - Ambérieu
C18
C18
Ambérieu - Saint-Étienne
C20
Saint-Étienne - Boën
C28
C28
Lyon Perrache - Firminy
C30
Saint-Étienne - Roanne
K2
P28
P28
P28
Saint-Étienne - Le Puy En Velay
TER
C18
TER
C18
TER
C20
TER
C20
TER
C28
TER
C28
TER
C28
TER
C30
TER
P28
TER
P28
TGV
601b
Stops
1
...
22
23
24
25
26
Treyves DE Janon
20 71
Triollet
16 17
Triollet
16 17
Truzeau
78
Urbain
84
Urbain
84
VAL DE Coise
76
VAL DU Rio
23
VAL DU Rio
23
VAL Ronziere
30
VAL Ronziere
30
Valbenoite
M7
Valbenoite
M7
Vallon
108 109
Vallon
108 109
Varizelle
42
Varizelle
42 M5
Varizelle-Arena
M5
Veauche - Saint-Galmier
C30
Veauche - Saint-Galmier
B TER
Veauche - Saint-Galmier
C30
Vendee
40
Vendee
40
Verdun
29
Verdun
29
Vernay BAS Cma
C1
Vernay BAS Cma
C1
Veronniere
40
Veronniere
40 43 44 78 M5
Vert Logis
C1
Vert Logis
C1
Verte Colline
33
Verte Colline
33
Victor Hugo
73
Victor Hugo
73
Victor Penel
29
Vieil Albuzy
85
Vieil Albuzy
85
Vigelon
44
Vigelon
44
Villeboeuf-LE-Ht
12
Violletière
L13
Violletière 2
L13
Vital Merley
12
Vital Merley
12
Vorzelas
37
Vorzelas
37
Vuns
73
Vuns
73
W. Rousseau
43
W. Rousseau
43
Xgravières-Av Mtbris
L10
Xgravières-Av Mtbris
L10
Z.A. Perivaure
32
Z.A. Perivaure
32
Z.I Molina
10 84
Z.I Molina
10
ZA Le Pinay
H34
ZAC DES Murons
C2
Zenith-Comedie
T3
Zenith-Comedie
T3
ZI DU Coin
44
ZI DU Coin
44
ZI LES Fraries
44 82
ZI LES Fraries
44 82
Zone Artisanale
M5
Zone Artisanale
M5
Zone Commerciale
32 33
Zone Commerciale
32 33
1
...
22
23
24
25
26
Current local time in Saint-Etienne (Europe/Paris):
2024-07-01 07:25:01
Directions
Stations
Lines