gtfs.pro
Search
Search
Map
News & Updates
Transport API
Sign In
Home
News & Updates
Contact us
Home
France
Pays de la Loire
Maine-et-Loire
Saumur - Routes
Location
47.259, -0.078
Local time
07:06:05
Timezone
Europe/Paris
DST started
31 Mar 2024 (Forward 1 hour)
DST ends
27 Oct 2024 (Back 1 hour)
Buses
01
Fontevraud - Saumur
02
Epieds - Saumur
03
Antoigné - Saumur
04
Saint Macaire du Bois - Saumur
05
Verrie - Saumur
06
Le Vaudelnay - Saumur
07
Rou Marson - Saumur
08
Varennes sur Loire - Saumur
09
La Breille les Pins - Saumur
10
Saumur - Longué Jumelles
11
Allonnes - Saumur
12
Brain sur Allonnes - Saumur
14
Saumur - Gennes
15
Courléon - Saumur
16
Saumur - Doué en Anjou
17
St Georges des 7 voies - Saumur
26
Le Mans - La Flèche - Saumur
26
Le Mans - La Flèche - Saumur
30
Centre ville - Ecoparc - Gare SNCF
31
Centre Ville - Saint Hilaire Saint Florent
32
Centre Ville - Bagneux
33
Centre ville - Hauts Quartiers - Pôle Santé - Chemin Vert
34
Centre Ville - Pôle Balzac - Chemin Vert - Haut Quartiers
35
Centre Ville - Saint Lambert - Millocheau
36
Centre Ville - Champ Blanchard - Terrefort
404
Angers - Saint-Mathurin - Gennes-Val-de-Loire - Saumur
406
Cholet - Vihiers - Doué-la-Fontaine - Saumur
415
Saumur - Longué - Beaufort-en-Anjou
416
Saumur - Noyant
417
Angers - Juigné - Gennes - Saumur
Cars ligne 10 Saumur-Bressuire-La Roche/yon (cars)
BOURGUEIL
FlixBus
Brest - Nantes - Lyon - Grenoble
FlixBus 724
Grenoble - Lyon - Clermont-Ferrand - Nantes
FlixBus N724
Brest - Nantes - Lyon - Grenoble
K26
Le Mans - La Flèche - Saumur
LONGUE-JUMELLES
MONTREUIL-BELLAY / SAUMUR
N1
Bourgueil - Saumur
P26
Le Mans - La Flèche
SAUMUR
Rail Services
081B
Pays de la Loire - Sud Est Tgv
121A
Nantes - Lyon
434A
Paris - Nantes
LA ROCHE SUR YON - BRESSUIRE - SAUMUR - TOURS
La Roche Sur Yon - Saumur - Tours
Nantes-Angers-Tours
Nantes-Saumur
Orléans - Le Croisic
Orléans - Nantes - Le Croisic
Orléans - Tours - Nantes - Le Croisic
SAUMUR - LES SABLES D'OLONNES
Saumur-Angers-Cholet
THOUARS - SAUMUR - ANGERS
Tours - Le Croisic
Tours - Saumur
Tours - Saumur - Angers - Nantes
Tours - Saumur - Bressuire - La Roche sur Yon
C20
Nantes Cholet Angers Saumur
IC
121a
IC121A
K1
Orléans - Le Croisic
P1
Tours - Le Croisic
P1
Tours - Saumur - Angers - Nantes
P65
10. Saumur -Thouars - Bressuire
P65
La Roche Sur Yon - Saumur - Tours
P65
Tours - Saumur - Bressuire - La Roche sur Yon
P75
Saumur - Les Sables d'Olonne
TER19
Nantes - Angers - Saumur
TGV
081b
TGV
081b
TGV
081b
Stops
1
2
3
4
5
...
6
Croix Rouge
404
Croix Rouge
14
Croix Rouge
404
Croix Rouge
404
Cunault
417
Cunault
417
Cunault
417
Cunault
417
Cunault
17
Desmarets
07 32 36
Desmarets
32 36
Docteur Bouchard
01 03 04 05 08 09 10 11 12 14 15 17 34
Docteur Schweitzer
34
Docteur Schweitzer
33
Du Bellay
01
Ecole
02
École
06
Ecoles
32
Ecoles
32
Ecoparc
406
Ecoparc
15
Ecoparc Soleil
30
Ecoparc Soleil
416
Ecoparc Soleil
416
Eglise
02
église
01
Eglise
02
Eglise
02
Entrée Est
07
Esat
406
Etab : Collège Delessert
SAUMUR
Etab : Collège Privé St Louis
SAUMUR
Etab : Collège Public Paul Eluard (Gennes)
GENNES-VAL-DE-LOIRE
Etab : Colleges Public et Privé (Longue)
LONGUE-JUMELLES
Fauvettes
30
Fontevraud
34
Fontevraud
33
Fosse - Bellay
06
Fouquet
05
Frères Lumière
33 34
Fricotelle
33 34
Fricotelle
33 34
Fusillés
30
Fusillés
10
Gare
02
Gare
04 14 15 16 30 35
Gare Av. David d'Angers
404 406 416
Gare Av. David d'Angers
404 406 416
Gare Av. David d'Angers
404 406 416
Gare Av. David d'Angers
404 406 416
Gare de Saumur
C20 P65
Gare de Saumur
TER19
Gare Sncf
26
Gaure
08
Gauthiot Lamy
09 12 30
Gay Lussac
34
Gay Lussac
33
Georges Girard
32 36
Georges Girard
32 36
Georges Thoreau
31
Glycine
05
Grand Clos
01
Grand Fond
02
Grange Couronne
30
Gravelles
32
Grollé
05 07
Grollé
05
Hautes Vignes
31
Igné
16
Igné
406
Igné
406
Igné
406
Igné
406
Institution Saint Louis
415 417
Institution Saint Louis
415 417
Jagueneau
01
Jarry
BOURGUEIL
Jehan Alain
33
Jehan Alain
34
Joly Leterme
35
Jules Amiot
05 31
L'Artaie
15
L'Artaie
15
L'Etang
32
L'Oucheraie
10
L'Oucheraie
415
L'Oucheraie
10
L'Oucheraie
415
L'Oucheraie
415
La Bienboire
01
La Blottière
09
La Blottière
09
La Boinarderie
05 07
La Boinarderie
05
La Brèche
08
La Chaussée
12
La Chaussée
12
La Cousinière
08
La Fosse
31
La Fosse l'Alleu
05 17
1
2
3
4
5
...
6
Current local time in Saumur (Europe/Paris):
2024-07-01 07:06:05
Directions
Stations
Lines