gtfs.pro
Search
Search
Map
News & Updates
Transport API
Sign In
Home
Country:
France
Feed:
alesy
List of stops
List of operators
News & Updates
Contact us
Home
France Feeds
alesy
Bus routes in feed alesy
Operators
Ales'Y(Smtba)
Operator Summary
Operator
Ales'Y(Smtba)
Phone
+33 (0)4 66 52 31 31
Email
[email protected]
Website
alesy.fr
Timezone
Europe/Paris
Operators
Ales'Y(Smtba)
001
Tamaris - LA Miraillette
002
Hopital - Gare Routiere
003
Pist 4 - Malraux - Roussel
004
LA Royale - Gare Routiere
006
Ales - Desserte Colleges Ales
008D
BAS Bresis - Ales Gare Routiere
010
Navette Ales GR - ST Martin - ST Julien
011
Saint Martin DE Valgalgues - Ales Gare Routiere
012
Saint Martin DE Valgalgues - Ecole DE ST Martin
020
Salindres - Ales Gare Routiere
030
Navette Saint Privat - Ales Gare Routiere
031
Saint Privat DES Vieux - Ales Gare Routiere
041
Mejannes - Ales
042
Mejannes/Mons - CES DE Salindres
043
Ales - CFA DE Mejannes
050
Navette Saint Hilaire - Ales Gare Routiere
051
Saint Hilaire DE Brethmas (Village) - Ales
053
Saint Hilaire DE Brethmas - Prevert
060
Navette Saint Christol - Ales Gare Routiere
061
Saint Christol LES Ales - Ales Gare Routiere
063
CFA Cevenole - Saint Christol LES Ales
065
Tamaris - Prevert
066
LA Royale - Prevert
071
Anduze - College DE Florian
072
Saint Jean DU Gard - Ales
073
Christol - Bagard - Boisset - Massillargues - Ecoles Anduze
074
Blateiras - Generargues - College DE Florian (Anduze)
076
Thoiras (Prades)- College DE Saint Jean DU Gard
077
Thoiras (Pages) Ecole DE Thoiras
081
Saint Jean DU Gard - Ales Gare Routiere
082
Ecole DE Saint Jean DU Pin
083
Sirp: Generargues - Mialet - Saint Sebastien D Aigrefeuille
084
Anduze - Mialet
085
Navette DES Gardons
091
Saint Paul LA Coste - Ales Gare Routiere
092
Saint Paul LA Coste - Ecole DE Cendras
093
Lamelouze - Soustelle - Ecole DE Cendras
101
Navette J Prevert.
110
Ales - LA Jasse
112
Chamborigaud - LA Grand Combe
113
LA Vernarede
121
Concoules - College Ecoles Genolhac
122
Bonnevaux - College Ecoles Genolhac
123
Chambon - Senechas - College Ecoles Genolhac
124
Portes - College Ecoles Genolhac
210
LE Martinet - Ales
211
LES Mages - College DU Martinet
212
LE Martinet - ST Ambroix
213
Allegre - Salindres
214
Rousson - Ecole DE Rousson
215
Desserte Ecole ET College DE ST Ambroix
220
Saint Julien LES Rosiers - Ales
230
Robiac Rochessadoule - Gagnieres - Besseges - Ales
234
Ecole Robiac Rochassadoule ET College DE Bessege
241
Chamborigaud - Besseges
242
Bonnevaux - Besseges
243
Aujac - Besseges (Parcours Approche Lyceens)
244
Aujac - College Ecoles Besseges
245
Bonnevaux - Ecole Aujac
310
Vallerargues-Brouzet-Ales
311
Bouquet-College Salindres
312
Sirp: Brouzet Navacelles Auzon
313
Sirp: MAS Ravin Navacelles
410
Euzet - Ales
411
Sirp: ST Etienne Martignargues ST Cesaire ST Jean
412
Sirp: ST Maurice Castelnau ST Dezery
413
Sirp: ST Just Euzet ST Hippolyte DE Caton
510
Brignon - Ales
511
ST Hippolyte College Gardonnenque
512
Sirp: Cruviers Lascours
610
Quissac - Ales
618
Desserte College DE Ledignan
620
Lezan - Ales
621
Tornac - Massilargues
630
Saint Theodorit - Ales
710
Lasalle - Thoiras - Ales
712
STE Croix DE Caderle - ST Jean DU Gard
714
ST Bonnet - Lasalle
902
Lamelouze - Malataverne - Grand Combe
903
Centre Epide
910
LA Grande Combe - Ales
911
Champclauson- LA Grand Combe
912
Habitarelle - LES Salles DU Gardon
913
LES Salles DU Gradon - Grand Combe
914
Portes - Laval Pradel
915
Laval Pradel - LE Pontil - L'Affenadou
916
Laval Pradel - Grand Combe
918
Laval Pradel - MAS Dieu
921
Champclauson- LA Grand Combe
922
L'Arboux - LA Grand Combe
923
LA Favede - LA Grand Combe
924
LA Grand Combe - Ecoles
930
Branoux - LA Grand Combe
931
Branoux - LA Grand Combe
933
Sainte Cecile D'Andorge - Grand Combe
934
Branoux - Ecole Taillades
935
Ecole Sainte Cecile D'Andorge
990
Navette Speciale
991
Navette Alesy Bleu
992
Navette Alesy Verte
993
Navette Alesy Orange
Directions
Stations
Lines