Bus route 70N

A bus service operated by Nt. All data is available in GTFS feed: rejseplanen
Map
List of stops

      Aalborg St. (Perron C3) ➞ Fjerritslev Busterminal (Jammerbugt Kommune)

      Aalborg St. (Perron C3)
      25:3228:12
      Prinsensgade (Aalborg)
      25:3328:13
      Vesterbro (Aalborg)
      25:4028:20
      Vesterbrogade (Nørresundby)
      25:4228:22
      Sundby Brygge (Vesterbrogade / Nørresundby)
      25:4328:23
      Stationsvej (Thistedvej / Nørresundby)
      25:4428:24
      Lindholm Station (Bus / Lindholm Nærbanevej)
      25:4628:26
      Viaduktvej (Thistedvej / Nørresundby)
      25:4628:26
      Åvej (Thistedvej / Nørresundby)
      25:4728:27
      Stenholm (Lufthavnsvej / Nørresundby)
      25:4828:28
      Tagholm (Lufthavnsvej / Nørresundby)
      25:4828:28
      Hovedværkstedet (Lufthavnsvej / Nørresundby)
      25:4928:29
      Aalborg Lufthavn (Lufthavnsvej / Nørresundby)
      25:5128:31
      Flyvestationen (Thistedvej / Vadum)
      25:5728:37
      Vejlen (Thisted Landevej / Aalborg Kommune)
      25:5928:39
      Haldagervej (Thistedvej / Jammerbugt Kommune)
      26:0228:42
      VUC Jammerbugt (Teknologiparken / Aabybro Syd)
      26:0528:45
      Mølhavevej (Østergade / Aabybro)
      26:0628:46
      Møllevej (Østergade / Aabybro)
      26:0728:47
      Aabybro Busterminal
      26:1028:50
      Aabybro Plejehjem (Vestergade / Aabybro)
      26:1028:50
      Ryå Mejeri (Brogårdsvej / Aabybro)
      26:1128:51
      Ryå (Gl. Landevej / Jammerbugt Kommune)
      26:1328:53
      Ulveskov Skole (Birkelse / Jammerbugt Kommune)
      26:1428:54
      Hjorthsvej (Gl. Landevej / Birkelse)
      26:1528:55
      Søndre Møllevej (Gl. Landevej / Birkelse)
      26:1528:55
      Molsvej (Arentsminde / Jammerbugt Kommune)
      26:1928:59
      Langeslund Kirke (Arentsminde / Jammerbugt Km.)
      26:2029:00
      Lyngvej (Halvrimmen / Jammerbugt Kommune)
      26:2329:03
      Halvrimmen gl. station (Banevej / Jammerbugt K.)
      26:2329:03
      Gl. Kongevej (Halvrimmen / Jammerbugt Komm.)
      26:2429:04
      Thorsvej (Østergade / Brovst)
      26:2729:07
      Skoleparken (Østergade / Brovst / Jammerb. K.)
      26:2729:07
      Brovst Busterminal (Jammerbugt kommune)
      26:2929:09
      Bakkevej (Vestergade / Brovst)
      26:2929:09
      Krobakken (Ny Skovsgård / Jammerbugt)
      26:3229:12
      Møllebakken (Janumvej / Jammerbugt Kommune)
      26:3329:13
      Tingskoven (Aalborgvej / Jammerbugt Kommune)
      26:3729:17
      Skræmvej (Ålborgvej / Jammerbugt Kommune)
      26:4129:21
      Aalegård (Aalborgvej / Jammerbugt Kommune)
      26:4229:22
      Plejecenter Solgården (Aggersundvej / Fjerritslev)
      26:4629:26
      Fjerritslev Busterminal (Jammerbugt Kommune)
      26:4929:29

      Fjerritslev Busterminal (Jammerbugt Kommune) ➞ Aalborg St. (Område C / Regionalbus)

      Fjerritslev Busterminal (Jammerbugt Kommune)
      23:01
      Plejecenter Solgården (Aggersundvej / Fjerritslev)
      23:02
      Aalegård (Aalborgvej / Jammerbugt Kommune)
      23:06
      Skræmvej (Ålborgvej / Jammerbugt Kommune)
      23:07
      Tingskoven (Aalborgvej / Jammerbugt Kommune)
      23:09
      Møllebakken (Janumvej / Jammerbugt Kommune)
      23:12
      Krobakken (Ny Skovsgård / Jammerbugt)
      23:13
      Bakkevej (Vestergade / Brovst)
      23:15
      Brovst Busterminal (Jammerbugt kommune)
      23:17
      Skoleparken (Østergade / Brovst / Jammerb. K.)
      23:17
      Thorsvej (Østergade / Brovst)
      23:18
      Gl. Kongevej (Halvrimmen / Jammerbugt Komm.)
      23:21
      Halvrimmen gl. station (Banevej / Jammerbugt K.)
      23:22
      Lyngvej (Halvrimmen / Jammerbugt Kommune)
      23:22
      Langeslund Kirke (Arentsminde / Jammerbugt Km.)
      23:26
      Molsvej (Arentsminde / Jammerbugt Kommune)
      23:26
      Søndre Møllevej (Gl. Landevej / Birkelse)
      23:31
      Hjorthsvej (Gl. Landevej / Birkelse)
      23:32
      Ulveskov Skole (Birkelse / Jammerbugt Kommune)
      23:32
      Ryå (Gl. Landevej / Jammerbugt Kommune)
      23:34
      Ryå Mejeri (Brogårdsvej / Aabybro)
      23:36
      Aabybro Plejehjem (Vestergade / Aabybro)
      23:37
      Aabybro Busterminal
      23:41
      Møllevej (Østergade / Aabybro)
      23:41
      Mølhavevej (Østergade / Aabybro)
      23:42
      VUC Jammerbugt (Teknologiparken / Aabybro Syd)
      23:43
      Haldagervej (Thistedvej / Jammerbugt Kommune)
      23:46
      Vejlen (Thisted Landevej / Aalborg Kommune)
      23:49
      Flyvestationen (Thistedvej / Vadum)
      23:52
      Aalborg Lufthavn (Lufthavnsvej / Nørresundby)
      23:58
      Hovedværkstedet (Lufthavnsvej / Nørresundby)
      23:58
      Tagholm (Lufthavnsvej / Nørresundby)
      23:59
      Stenholm (Lufthavnsvej / Nørresundby)
      23:59
      Åvej (Thistedvej / Nørresundby)
      24:01
      Viaduktvej (Thistedvej / Nørresundby)
      24:02
      Lindholm Station (Bus / Lindholm Nærbanevej)
      24:03
      Stationsvej (Thistedvej / Nørresundby)
      24:04
      Sundby Brygge (Vesterbrogade / Nørresundby)
      24:06
      Vesterbrogade (Nørresundby)
      24:07
      Vesterbro (Aalborg)
      24:09
      Prinsensgade (Aalborg)
      24:12
      Aalborg St. (Område C / Regionalbus)
      24:16
      Timetable data from rejseplanen, 1 April 2024